Ceglédi VSE Labdarúgó szakosztály

2018 az InStat számok tükrében

Ma már minden futball csapat komoly hangsúlyt fektet az InStat cég elemzési adataira, amit minden mérkőzésről, minden játékosról elkészítenek. Az InStat segítségével érdekes adatokkal szolgálhatunk a 2018-as naptári év vonatkozásában, amit most statisztikai évértékelőnkben meg is teszünk.

Fontos leszögezni még az elején, hogy mivel a 2018-as évről szól a teljes statisztika, így olyan játékosok is bekerülhetnek a cikkbe, akik már nem a csapat tagjai. De kezdjük a labdarúgás legfontosabb elemével, a góllal és az azzal kapcsolatos elemzésekkel.  Tizenkilenc gólt szerzett csapatunk az első és huszonegyet a második félidőkben. De több gólt is kaptunk a második 45 perc során (28-29). A legtöbbször a mérkőzések 75. és 90. perce között talált a kapuba csapatunk, szám szerint nyolcszor, míg a 15. és 30. perc között kellett a legtöbb alkalommal a kapunkból kiszedni a labdát, összesen tizenegyszer.

Ebben az évben a legtöbb gólt Oldal Tibor (12) szerezte, mindezt fél szezon alatt, a legtöbb gólpasszt pedig Nyilas Elek (5) adta. A legjobb Gól + Gólpassz pontszámmal is Oldal rendelkezik ez 13 (12+1), őt követi Nyilas 10 (5+5), Damásdi 5 (5+0) és Asztalos 5 (3+2) ponttal.

Ha a legjobb teljesítményeknél tartunk, akkor mindenképp meg kell néznünk a TOP 5 játékost az InStat Index alapján, ez a szám a játékos összteljesítményére adott osztályzat, értelemszerűen minél nagyobb, annál jobb. A TOP 5 2018-as teljesítmény az InStat Indexek alapján:

1. Kárász Krisztián - 231
2. Oldal Tibor - 224
3. Mursits Roland - 220
4. Preklet Csaba - 219
5. Albert István - 215

Ha a passzhatékonyságot nézzük átlagosan, akkor 74%-ban passzoltunk pontosan, amihez adatként társul még, hogy mérkőzésenként átlagosan 347 passzunk volt. Ha a mezőnyjátékosok egyéni teljesítményét nézzük, akkor Farkas András teljesített a legjobban, akinek a passzai 78%-ban találtak csapattársat, őt követi Albert, Nánási és Sigér 77%-al. A passzok esetében az sem mindegy, hogy mennyi átadással próbálkozott az adott játékos. A legtöbb alkalommal Preklet Csaba próbálta meg csapattársához passzolni a labdát, összesen 1319 alkalommal, ezt 74%-os hatékonysággal tette. Őt követi Farkas András 1288 / 78%-os és Albert 1204/77%-os teljesítménnyel.

Ha megvizsgáljuk az InStat adatait a 2018-ban lejátszott 37 bajnoki mérkőzésről, akkor láthatjuk, hogy átlagosan egy mérkőzésen milyen mutatókkal teljesített csapatunk. Most nézzünk meg ezek közül pár érdekességet. Mérkőzésenként átlagban 43%-ban birtokoltuk a labdát, 9 alkalommal próbálkoztunk kapura lövéssel, 47%-ban nyertük meg a párharcainkat, 39 szerelési és 25 cselezési kísérletünk volt. Érdekes, hogy az adatok alapján a legjobb passzhatékonysággal pont egy vesztes mérkőzésen rendelkeztünk. Májusban, Sopronban 3:1-re kaptunk ki, de 83%-al passzoltunk. Átlagosan egyébként egy mérkőzésen a csapat 347 passzal próbálkozott. A legtöbb passz kísérlet a Szolnok elleni csodálatos 3:0-s albertirsai mérkőzésen volt, számszerint 477. Míg a legkevesebb szintén egy győztes mérkőzésen, márciusban a Siófok (2:0) ellen, ahol 243 passzal próbálkoztak játékosaink.

A legmagasabb arányban a Mosonmagyaróvár elleni 1:1-es hazai döntetlen alkalmával birtokoltuk a labdát (59%). Míg a legkevesebbszer (30%) a Gyirmót elleni 0:0-s döntetlennel záruló mérkőzésen volt nálunk a játékszer. Ebben az évben az említett 37 mérkőzésen 11 győzelem, 9 döntetlen és 17 vereség a mérlegünk.

A mezőnyjátékosok közül az InStat adatai alapján az alábbi öt játékos rendelkezik a legtöbb játékperccel.

1. Farkas András (3040 perc)
2. Preklet Csaba (3021)
3. Albert István (2947)
4. Nyilas Elek (2708)
5. Nánási Balázs (2371)

A kapusaink közül Mursits 3114, míg Tulipán 377 percet töltött a pályán.

A végén nézzünk néhány egyéni statisztikát. A legjobb arányban Oldal lövései találták el a kaput, 49%-ban (45/22). A legjobb hatékonysággal, 57%-al (118/67) Damásdi cselezett, a jelenlegi játékosaink közül Asztalos próbálkozott meg a legtöbb csellel az idei évben, összesen 97 alkalommal, ezt 44%-os hatékonysággal tette. Büntetőrúgással három játékosunk próbálkozott. Hujber (2/2) és Asztalos (6/6) 100%-ban, míg Oldal (4/3) 75%-ban járt sikerrel. Ebben a szezonban csak Oldal végzett el büntetőt.

Az InStat adatai alapján 10 játékosunk végzett el szögletet 2018-ban, közülük Nagy (2) és Sigér (1) esetében értünk el gólt közvetlenül a sarokrúgásból. A legsikeresebb szerelési hatékonysága Farkasnak és Albertnak van, mindketten 63%-ban tudták leszerelni ellenfelünket, amikor megpróbálták tőlük elvenni a labdát. Farkas 182, míg Albert 76 alkalommal próbálkozott. A harmadik leghatékonyabb szerelési kísérletet bemutató játékosunk Preklet volt az idei évben, az ő eredménye 59%-ban sikeres szerelés 93 próbálkozásból. Érdekesség, hogy a harmadik legtöbb szerelési kísérlettel a tavaly az U19-es csapatból felkerülő G. Bíró Gergő rendelkezik, aki 119 esetben próbálta megszerezni a labdát ellenfelétől, 47%-os hatékonysággal.

Így nézett ki a 2018-as évünk az InStat számainak tükrében.