Ceglédi VSE Labdarúgó szakosztály

A tavalyi szezon bronzérmeséhez látogatunk

Ismét egy nehéz mérkőzés vár Klausz László csapatára a hétvégén, ezúttal Békéscsabára utazik a csapat, ahol vasárnap 19:00 órától a tavalyi bajnokság harmadik helyezettje ellen kell pályára lépnünk.

A békéscsabai pályáról nincsenek jó emlékeink a közelmúltból, az elmúlt két évben sok gólos mérkőzésen szenvedtünk nagy arányú vereséget. A legutóbbi négy mérkőzésünkön ráadásul 1 győzelem, 3 vereség a mérlegünk a csabaiak ellen.

A lila-fehér csapat ezt az évet is jól kezdte, az első fordulóban 3:0-ra győzött az MTE ellen, a múlt héten pedig 2:2-es döntetlen játszott Tatabányán a Budaörssel. Egyelőre a két mérkőzésen rúgott 5 gól azt jelzi, hogy nem okoz nagy problémát Békéscsabán a tavalyi év NB II-es társgólkirályának Birtalan Botondnak az eligazolása, akivel 22 gólt távozott csabáról. Hosszú távon, majd eldől, hogy valóban tudják-e pótolni Birtalan góljait.

Az előző szezonban a harmadik fordulóban sikerült megszereznünk az első győzelmünk, két vereség után, most ugyan már van egy pontunk, de a győzelem most is nagyon jól jönne a csapat számára, akár milyen nehéznek is igérkezik a feladat.

Klausz László és stábja pörgős, kemény edzéseket vezényelt a héten, ahol kiemelt figyelmet kapott a védekezéssel kapcsolatos feladatok ellátása. Nem véletlen, hiszen két forduló alatt 7 gólt kaptunk, ami korábban nem volt jellemző a csapatra!

Ez a csapat már bizonyította, hogy nem retten meg semmilyen feladat előtt és harcra készen várja a Békéscsaba elleni találkozót is. A mérkőzést Nagy Norbert vezeti, segítői Szilágyi Norbert és Berényi Ákos lesznek. A mérkőzést online szöveges tudúsításunkon keresztül élőben közvetítjük!