Ceglédi VSE Labdarúgó szakosztály

A Vasas nyerte az első edzőmérkőzésünket

Másfél hete kezdte a csapat a felkészülést a következő szezonra és a mai napon már le is játszottuk első edzőmérkőzésünket a Malomtó széli sporttelepen a Vasas ellen.

Új igazolások és több próbajátékon lévő játékos is szerepelt a két félidőre osztott csapatban. Az első félidőt a Mursits - Kárász, Nánási, Preklet, Farkas, G. Bíró, Lukács, Hujber, Sigér, Oldal, Asztalos összeállításban kezdtük.

Kiegyenlített játék folyt az első tizenöt percben, az első nagyobb lehetőség előttünk adódott, amikor egy védők mögé beívelt labdával Oldal futott el, majd a kapura emelt labdába, még beletudott érni a védő, így szöglet következett. Nem sokkal később szinte a semmiből megszerezte a vezetést a Vasas. A tizenhatos vonal előtt nem sokkal történt egy szabálytalanság, amit szépen rúgott a kapuba a vendégek játékosa. 0:1

A bekapott gól nem vetette vissza a csapat teljesítményét, nekünk voltak inkább helyzeteink, először Asztalos lőtt fölé közelről, de kicsit kisodródva, majd Lukács bepassza után ismét Asztalos kotorta kapura a labdát, de a védő szintén becsúszva beletudott érni és szögletre mentett.

A félidő derekán aztán jött a megérdemelt egyenlítő gól. Nagyszerű támadás után Farkas futott le az alapvonalig a labdával, ahonnan becselezte magát az ötösig, majd visszagurított Hujber elé, aki kapásból, belsővel kilőtte a hosszút. 1:1

A játékrész utolsó harmadában is jól játszott a csapat a Vasas nem tudott akcióból helyzetet kialakítani, az esetleges pontrúgásokat pedig kifejeltük, vagy Mursits lehúzta. Az utolsó percben ismét egy veszélyes szabadrúgást rúghattak, de nem sokkal elkerülte a kaput.

A második félidőre 8 helyen változtatott Klausz László vezetőedző, hogy ugyanannyi lehetőséghez jussanak a játékosok. Ebben a játékrészben a Vasas többet birtokolta a labdát, voltak ugyan veszélyes ellentámadásaink, de sajnos helyzet nem igazán alakult ki belőlük. Sőt egy ilyen gyors támadás után megszerezte a labdát a Vasas, majd az ellentámadás végén ismét megszerezték a vezetést. 1:2

A folytatásban ugyan többet birtokolta a labdát a Vasas és mi sem játszottunk olyan veszélyes, mint az első félidőben, de itt sem nőtt fölénk az NB I-ből kiesett csapat, nekik sem igazán voltak helyzeteik. Sajnos aztán egy haza passz után Tulipánnak nem sikerült kicseleznie a piros-kékek támadóját, elvesztette a labdát, a Vasas játékos pedig az üres kapuba passzolhatott. 1:3

A folytatásban már nem említhetünk meg komolyabb helyzetet egyik csapat részéről sem, a mérkőzés Vasas győzelemmel zárult. A csapat ma délután és holnap pihen, majd hétfőn folytatódik tovább a felkészülés, egy hét múlva szombaton 13:00 órától pedig az ellenfél a szlovák másodosztályú Lokomotiva Kosice lesz, szintén hazai pályán.