Ceglédi VSE Labdarúgó szakosztály

Változik a cserék száma

A mai napon klubunk megkapta a Magyar Labdarúgó Szövetség Versenyigazgatóságának határozatát a cserék számának változásáról.

A labdarúgás szabályalkotó testülete IFAB már korábban jelezte, hogy maradhat az 5 cserelehetőség a 2020/2021-es szezonra is. Ennek döntési jogát az országos szakági szakszövetségeknek adta át, esetünkben a Magyar Labdarúgó Szövetségnek. A 2020/2021-es NB III-as szezon versenykiírásában 3 cserelehetőség szerepelt a szezon megkezdésekor.

Az új határozat ennek megváltoztatásáról szól! Az MLSZ elnöksége elfogadta, hogy 2020. október 02-tól a 2020/2021-es NB III. Keleti-, Közép-, Nyugati csoport bajnoki és a MOL Magyar Kupa mérkőzésein az UEFA és a FIFA vonatkozó előírásai szerint kerüljön meghatározásra a cserék megengedett száma, illetve a cserék feltételei. - szól az MLSZ határozata.

Az új határozat értelmében a szabály az alábbiak szerint alakul:
  • a versenyjegyzőkönyvben sportszervezetenként maximum 12 fő cserejátékos neve szerepeltethető;
  • pályára lépő cserejátékosok száma sportszervezetenként maximum 5 fő;
  • egy csapat maximum 3 alkalommal szakíthatja meg a játékot a játékos csere miatt;
  • a félidők közötti szünetben is lehet cserélni, mely nem csökkenti a csapatonkénti 3 játékmegszakíási lehetőséget

A MOL Magyar Kupára vonatkozó szabályok a fentiekkel megegyeznek, kiegészülve a 2x15 perces hosszabbításban alkalmazható +1 cserelehetőséggel. Valamint a kupa esetében a félidők közötti szüneten kívül a hosszabbítást megelőző, valamint azok közötti szünetben elvégzett cserék sem számítanak bele a 3 játékmegszakításba.

Az új szabályt vasárnap már élesben is kipróbálhatják az egyesületek. Csapatunk éppen hazai pályán a Balassagyarmat elleni mérkőzésen.